Ilmapäevikute publikuprogramm: Guðrun & Guðrun

Esmaspäev, 14 Oktoober 2019
Sára, Armgarð and Alda on a Hill. Sára, Armgarð and Alda on a Hill. Guðrun&Guðrun, The Weather Diaries

5. novembril kell 17.30 toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis Fääri saartel tegutseva moebrändi Guðrun&Guðrun ühe loojatest, Guðrun Rógvadóttiri, avalik loeng.

 

2002. aastal asutatud Fääri moebrändi Guðrun & Guðrun taga on disainer Guðrun Ludvig ja tema äripartner Guðrun Rógvadóttir. Peene maitse ning erilise materjali- ja värvitunnetusega Guðrun Ludvig uurib traditsiooniliste ja uute käsitsikudumisviiside kokkupuutepunkte. Odavalt toodetud kiirmoe maailmas on Guðrun & Guðruni kampsunid pikaealised alternatiivid, mis ei tee järeleandmisi stiilis.
Sageli tähelepanuta jäänud Fääri villast valmivaid Guðrun & Guðruni kampsuneid koovad õiglase tasu eest naised maailma eri nurkades. Mustrid meenutavad klassikalisi „vaarisade kampsuneid“ ning kõnetavad kindlasti neid, kes igatsevad tähendusrikkamat tarbimiskultuuri.

Näitusel on Guðrun&Guðrun esindatud nii installatsiooni kui kuraatorite Cooper&Gorferi lavastatud fotoseeriaga.

Disaineri külastus saab toeks tänu TheNordics programmile ning toimub koostöös Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ja Eesti Kunstiakadeemiaga.

„Ilmapäevikute“ näitus toob fookusesse Islandi, Gröönimaa ja Fääri saarte kunstnike ja disainerite loomingu, mis on tõukunud kohalikust käsitööst ja traditsioonidest, ja on inspireeritud sealsetest ainulaadsetest maastikest ja karmidest ilmaoludest pakkudes selle kaudu alternatiivseid vaateid rõiva, rõivastumise ja moe temaatikale.

Publikuprogrammi on avatud kõigile huvilistele, osalemine muuseumipiletiga.

Loe lisaks näitusest
Lähemalt Guðrun&Guðrunist 
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum 


Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid