Põhja- ja Baltimaade sotsiaal- ja tervishoiuprojekt viis õppereisile Taani

Esmaspäev, 30 Detsember 2019
Eesti esindajad Taani õppereisil Eesti esindajad Taani õppereisil

Õppereis, millest võtsid Eestist osa Sotsiaalkindlustusameti, Eesti Puuetega Inimeste Koja ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse esindajad, toimus 2.– 4. detsembrini.

Esimesena külastati Odenses asuvat laste- ja noortekeskust, mille teenuste tarbijateks on erivajadusega lapsed. Teenusele suunamise eelduseks on kohaliku omavalitsuse esmane hinnang koos põhjendatud abivajaduse taotlusega.

Kohalikus sotsiaalsüsteemis on kesksel kohal ennetus ning teaduspõhine lähenemine erinevate sekkumismeetodite kasutamisse. Muudatuste tegemisele eelnevad põhjalikud analüüsid.

Teabeportaali (Vidensportalen) keskuse külastusel selgus, et kogu vajalik sotsiaalvaldkonna info koondatakse nimetatud lehele. Portaali eesmärk on pakkuda juurdepääsu parimatele sotsiaalvaldkonna teadmistele, tuues välja teemavaldkonnad erinevate sihtgruppide osas. Seal saavad ennast harida kõik valdkonnas tegutsevad spetsialistid.

Viimasel päeval külastati Kopenhaageni lähedal asuvat puuetega inimestele mõeldud asutust. Hoone on Taanis kõige innovaatilisem just sihtgrupi vajadusi arvesse võttes.

 

Õppereisile eelnevalt kohtusid Tallinnas Põhjamaade Heaolukeskuse, Balti ministeeriumite ja puuetega inimeste ühenduste esindajad, et anda ülevaade Põhja- ja Balti riikide poliitikast ja headest näidetest ning leida võimalikke koostööprojekte.

Kohtumisel tehtud esitlustega saab tutvuda siin.


Kontakt

Angelika Lebedev JanaLaigo 720x540

Angelika Lebedev

kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5564 8008
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid