Sügisene Narva täitub taas Põhjala kultuurisündmustega

Esmaspäev, 26 September 2022

1.-7. oktoobrini toimub Narvas traditsiooniline Põhjamaade nädal, mida korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Põhjamaade saatkonnad. Seitsmendat korda aset leidev suursündmus pakub põnevat avastamist ning sisaldab nii Põhjala muusikat, filme ja näitusi kui ka innustavaid seminare.

Tänavuse Põhjamaade nädala teemaks on „Muutuste aeg“. Nädala eestvedaja Jevgeni Timoštšuki sõnul on teema valik ajendatud mitmest tegurist. „Maailm meie ümber muutub pidevalt ning meil tuleb varasemast kiiremini uute oludega kohaneda. Meie nädala fookuseks on muutuste positiivne külg. Igas muutuses on midagi head, iga muutus on areng - ühed arendavad meid inimestena, teised muudavad paremaks meid ümbritseva keskkonna. Põhjamaade nädala kava koostamisel üritame me põimida omavahel erinevaid tegevusi ning luua alati midagi uut. Soovime oma ürituste käigus inimesi ühendada - tuua kokku nii neid, kes muutusi ellu viivad, kui ka neid, keda need mõjutavad. Üksteist paremini mõistes on lihtsam üheskoos edasi liikuda,“ kommenteeris Põhjamaade Ministrite Nõukogu Narva kontorist Põhjamaade nädala projektijuht Jevgeni Timoštšuk.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu eesistujamaa on tänavu Norra. Seetõttu on Põhjamaade nädala avaürituseks kontsert „Norra ja Põhjala ballaadid“, mis viib kuulaja rännakule mööda Põhjala eri ajastuid ning pakub rohkelt uudistamist ja äratundmisrõõmu. Nädala kava jagab tegevusi väga laiale sihtrühmale – nii täiskasvanutele kui ka kõige pisematele. Siin leidub ka üritusi, mis on juba ammu külastajate südameid võitnud - Põhjala maitseid tutvustav õhtusöök või hubane filmiõhtu. „Nagu alati, ei puudu Põhjamaade nädalast ka nö hariv osa ning selle aasta programmist leiab kaks põnevat seminari, mida korraldame koostöös Narva Linna ja TÜ Narva kolledžiga. Räägime õiglasest üleminekust ning selle mõjust ettevõtlusele, samuti tuleb jutuks loomemajandus. Kavas on mitmed näitused, mis tutvustavad Põhjala kultuuri erinevaid tahke ning lisaks kordame eelmise aasta edukat eksperimenti ja korraldame Narva lasteaedades multifilmide ühisvaatamisi,“ lisas Timoštšuk.

Valdav osa Põhjamaade nädala üritustest on publikule tasuta, üksikutel üritustel on vajalik etteregistreerimine. Põhjamaade nädala programmiga saab põhjalikumalt tutvuda Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kodulehel ja ürituse Facebooki lehel www.facebook.com/nordicweek2022.

Põhjamaade nädal on iga-aastane üritus, mis toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse eestvedamisel ja koostöös mitmete partneritega nagu Põhjamaade saatkonnad Eestis, Soome Instituut, Narva linn, Narva kunstiresidentuur (NART), TÜ Narva Kolledž, Narva Keskraamatukogu, Estinfilm, Citrus Project, Vaba Lava Narva, Narva Muuseum, restoran Rondeel, Alex Kohvik & Catering, ja Loov Eesti.

Lisainfo:

Jevgeni Timoštšuk
Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis
Narva filiaali programmi koordinaator
Tel: 515 8904
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Põhjamaade nädala programm
Põhjamaade nädala Facebooki leht: www.facebook.com/nordicweek2022 


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid