Ühtehoidev ja ühiste väärtustega Põhjala

Sierra Koder/ unsplash

Põhjamaade tugevus peitub ühistes väärtuses, millele omakorda tugineb Põhjamaade heaolu ühiskond. Ühisteks põhiväärtusteks on võrdsed võimalused, sotsiaalne solidaarsus ja turvalisus kõigile. Kõigil põhjamaalastel peaks olema võrdne ligipääs sotsiaal- ja tervishoiuteenustele, haridusele ja kultuurile. Peamine heaoluühiskonna eesmärk on võimaldada kõigile ühiskondlikust elust ja otsustamisest osa saamine. Kuigi igas Põhjala riigis on heaolumudel veidi erinev, on kõigis neis üheks nurgakiviks sooline võrdõiguslikkus.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu koostööorganisatsioon Nordic Information on Gender (NIKK) kogub ja jagab teadmisi poliitika ja praktika, faktide ja uuringute kohta soolise võrdõiguslikkuse ja LGBTI kohta Põhjamaade vaatenurgast. NIKKi kodulehelt leiab ka viited nende avaldatud publikatsioonidele.

Siiski leidub Põhjamaades kitsaskohti, mis vajavad lahendamist. Näiteks vananev ühiskond, töökohtade loomine nii noortele kui ka pensioni eas või sellele lähenevatele inimestele ja nende inimeste tööturul hoidmine, noorte väljalangemine haridussüsteemist, sisserändajate lõimimine, LGBTI-inimeste turvalisus ja heaolu jne.

Põhjamaade Heaolukeskus (NVC) on Põhjamaade Ministrite Nõukogu sotsiaal- ja tervishoiusektori allasutus, kelle missiooniks on aidata kaasa heaolualgatuste arendamisele Põhjamaades. Peamised valdkonnad on:

  • rahvatervis (füüsiline, vaimne, sotsiaalne)
  • puudega inimestega seotud küsimused
  • integratsioon
  • heaolu ja heaolutehnoloogia

Oleme aastate jooksul teinud ja jätkame viljakat koostööd erinevate Eesti asutuste ja ametkondadega soolise võrdõiguslikkuse, inimkaubanduse vastastel, puudega inimeste kaasamise ja lähisuhtevägivalla ennetamise teemadel.

Kontakt

Merle Kuusk

Merle Kuusk

nõunik

tel. +372 627 3100 
mob: +372 527 5209
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid