Ühtehoidev ja ühiste väärtustega Põhjala

Karin Beate Nøsterud/norden.org

Põhjamaade tugevus peitub ühistes väärtuses, millele omakorda tugineb Põhjamaade heaolu ühiskond. Ühisteks põhiväärtusteks on võrdsed võimalused, sotsiaalne solidaarsus ja turvalisus kõigile. Kõigil põhjamaalastel peaks olema võrdne ligipääs sotsiaal- ja tervishoiuteenustele, haridusele ja kultuurile. Peamine heaoluühiskonna eesmärk on võimaldada kõigile ühiskondlikust elust ja otsustamisest osa saamine. Kuigi igas Põhjala riigis on heaolumudel veidi erinev, on kõigis neis üheks nurgakiviks sooline võrdõiguslikkus.

Siiski leidub Põhjamaades kitsaskohti, mis vajavad lahendamist. Näiteks vananev ühiskond, töökohtade loomine nii noortele kui ka pensioni eas või sellele lähenevatele inimestele, pensionieale lähenevate inimeste tööturul hoidmine, noorte väljalangemine haridussüsteemist, sisserändajate lõimimine jne.

Oleme aastate jooksul teinud ja teeme viljakat koostööd erinevate Eesti asutuste ja ametkondadega soolise võrdõiguslikkuse, puuetega inimeste kaasamise ja inimkaubanduse vastastel teemadel.

Kontakt

Merle Kuusk

Merle Kuusk

nõunik

tel. +372 627 3100 
mob: +372 527 5209
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid