Koostöö NB8 ja Läänemere strateegia raames

Johannes Jansson/norden.org

Läänemeri ühendab Põhjamaad ja Balti riigid – NB8 - ühtseks piirkonnaks geograafiliselt. Ühiste jõupingutuste läbi peaks Läänemere piirkond aga muutuma globaliseeruvas maailmas veelgi ahvatlevamaks paigaks kui praegu nii ettevõtetele, rahastajatele kui ka teadlastele – parimaks elukohaks kõigile inimestele. Paigaks, kus arvestatakse ka inimtegevuse mõjuga keskkonnale.

Põhjamaade valitsused on poliitikat ja tegevusi ühtlustanud Põhjamaade Ministrite Nõukogu kaudu 1971. aastast, koostöö Balti riikidega on edenenud Tallinn, Riia ja Vilniuse kontorite toel 1991. aastast.

Põhjamaad, Balti riigid ja teised Läänemere ääres paiknevad riigid toetavad Euroopa Liidu Läänemere strateegiat ja selle põhilisi tegevussuundi:

Selleks, et Läänemere ümber tekiks ühtsem piirkond, teeme koostööd Eesti ametkondade ja oma ala ekspertidega, viime neid kokku kolleegidega Põhjamaadest, aitame tekitada sünergiat.

Loe lähemalt Põhjamaade piiriülesest koostööst.

Kontakt

KIK07293 Madis

Madis Kanarbik

Tartu filiaali juhataja

mob: +372 504 6570
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid