Toidukultuuri päevad - Põhjala Maitse

25.11.2009 kuni 28.11.2009
Leedu
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Põhjala MaitseMis tähendab Sinu jaoks Põhjala toit? Norra lõhe, Taani peekon... Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Leedus toob Põhjala toidu mitmekesisuse Vilniusesse ning kutsub kõiki gurmaane toidukultuuri päevadele Põhjala Maitse.

Toidukultuuri päevade peakülaline on peakokk Michael Björklund Ahvenamaalt, Soomest. Björklund on pälvinud nii Soome (1997) kui ka Rootsi parima koka (2000) tiitli, lisaks on ta Põhjala toidu saadik.

Üritus kulmineerub 28. novembril võistluse "Minu Põhjala retsept" finaaliga. Kolme parima retsepti autorid püüdlevad parima amatöörkoka tiitli poole. Tuntud Leedu trummar Gediminas Laurinavicius näitab, et köögis võib olla vahva. Ta ei mängi ainult trummidel, vaid igasugustel köögitarvetel. Üritusel on mängud ja viktoriinid ning tulevased tippkokad - lapsed - saavad meisterdada ja kaunistada küpsiseid.

Michael BjörklundLisaks eelnevale saab toidukultuuri päevade raames vaadata Põhjala filme toidust, toidu tegemisest ja köögist, noored Leedu kokad panevad oma oskused proovile ja restoranidest leiab Põhjala menüüsid.

Ürituse korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Leedus koostöös ettevõtetega Santa Maria, Liviko, Gjensidige, Norra ja Soome saatkonnaga jpt.

Põhjala Maitse ürituste kavaga saate tutvuda siin.

Aeg: 25.-28. november 2009
Koht: Vilnius, Leedu
Kontakt: Saulius Abraskevicius, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Leedus, informatsiooninõunik, tel +370 5 212 26 73 või e-post: saulius (at) norden.lt