Loomeettevõtluse Akadeemia: kuidas leida uus innovatsioonilaine e-valitsemises? (Video)

Teisipäev, 05 September 2017
Loomeettevõtluse Akadeemia 2017 Loomeettevõtluse Akadeemia 2017 Patrik Tamm/Norden.ee

Põhja-Balti piirkond on võtnud endale eesmärgiks olla digitaalsetel teemadel suunanäitaja – seda ka e-valitsemises ja avalikes e-teenustes.

'Kuidas kutsuda esile järgmist innovatsioonilainet e-valitsemises? Mis on infoajastu tuumprobleem? Kuidas kontrollida endaga seotud andmeid? Kas ja kuidas peaksime muutma praegust valitsemismudelit, et digitaalse ajastu kiirete muutustega sammu pidada? Mida on näiteks Helsinki linn teinud seoses avaandmetega, et e-teenuste loomist parendada – tõstes seeläbi näiteks ka linna valitsemise läbipaistvust? Kuidas ehitada üles edukat e-teenust või e-toodet pakkuvat ettevõtet?

Loomeettevõtluse Akadeemia 2017 (Creative Entrepreneurship Academy) toimus 19.-25. mail Tallinnas ning tõi nende teemade käsitlemiseks kokku parimad Põhja- ja Baltimaade eksperdid. CEA järelvideost saab ülevaate toimunust ja kuuleb, mida arvavad e-valitsemisega seotud teemadest sellised eksperdid nagu Marco Steinberg (Soome), Andres Kütt (Eesti), Markko Karu (Eesti), Tanja Lahti (Soome), Antti Poikola (Soome) and Juko-Mart Kõlar (Eesti).

 

CEA on formaat, mille on välja töötanud Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis koostöös partneritega nii Eestist kui Põhjamaadest. 2017. aastal koosnes sündmus seminarist, hakatonist (koostöös Garage48-ga), boot campist ja investoritele äriideede esitlemisest (koostöös Latitude59-ga).

Rohkem infot: www.cea.ee