Põhja- ja Baltimaade disainerite üritused Riias 2011

01.10.2011 kuni 30.11.2011
Riia
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Põhja- ja Baltimaade disainerite üritused Riias 2011Läti pealinna Riiga kogunevad selle aasta sügisel Põhja- ja Baltimaade disainerid, et osaleda oktoobris ja novembris mitmesugustel disainiüritustel Riia kunstihoones.

Disain on mitmetahuline nähtus – rõivamood, tööstuslik, funktsionaalne või isegi vastuoluline. Kas oleks võimalik ühendada kõik need tahud üheks tervikuks ühte projekti, mis peegeldab meie kõigi nägemust Põhjala tulevikust? Me usume, et siin peitub edu võti. Seetõttu kutsus Põhjamaade Ministrite Nõukogu Läti esindus koostöös mitmete heade partneritega kokku erinevatest valdkondadest 16 tunnustatud disainerit Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist, Islandilt, Eestist, Leedust ja Lätist. Nende ideede ja käte läbi sünnib 16 erinevat projekti, mis kõik kannavad ühte eesmärki – puhas ja kaunis Läänemeri. Projektidel ei ole ühtegi piirangut. Korraldajad soovivad jõuda enneolematute disainilahendusteni, mis tõestavad, et me kõik oleme vastutustundlikud ja tulevikku vaatavad Läänemere rannikul elavad isikud.

Projektide esitlus on kulminatsiooniks Põhja- ja Baltimaade disainerite üritustele Riias 2011. 16 disainerit esitavad oma ideid, mis on välja töötanud just selle ürituse tarvis.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis korraldas Põhja- ja Baltimaade säästva disaini maailmu ühendava Põhjamaade moedisaini kuu Nordic Look mais 2011 Tallinnas. Nordic Look'i pop-up poes osalenud disaineritega ja disainikuu raames toimunud üritustega saab tutvuda Nordic Look'i kodulehel.

Riia üritusel osalevad disainerid:
Hannu Kähönen (Soome)
Kaija Poijula (Soome)
Björn Dahlström (Rootsi)
• Jessica Signell Knutsson (Rootsi)
• Runa Klock (Norra)
• Helle Frogner (Norra)
Katrin Olina (Island)
KRADS (Island)
Cecilie Manz (Taani)
Johan Carlsson (Taani)
Martin Pärn (Eesti)
Mare Kelpman (Eesti)
Ieva Kalēja (Läti)
Pēteris Bajārs (Läti)
Juozas Brundza (Leedu)
Rasa Baradinskiene (Leedu)

Lisaks Põhja- ja Baltimaade 16 disaineri loomingu esitlusele toimuvad Riias oktoobri ja novembri jooksul mitmed disaini töötoad, loengud, arutelud ja kohtumised eesmärgiga tuua Põhja- ja Baltimaade disainivaldkonna eksperte, tudengeid, ettevõtjaid lähemale üksteisele.

Korraldajad: Soome kui Põhjamaade Ministrite Nõukogu eesistujamaa, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Lätis, Põhja- ja Baltimaade saatkonnad Riias, Taani Kultuuri Instituut, Riia kunstihoone, SIA Rigas Nami. Üritused on osa festivalist Design.Future 2011, mida korraldab Läti Disaini Teabekeskus.
Ürituse kuraator: Kari Korkman, Helsingi Disaini Nädal

Aeg: 1.10-30.11.2011
Koht: Riia, Läti
Kontakt: Ginta Tropa, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Läti esinduse kultuurinõunik, telefon: +371 67820055, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.