Ekspertfoorum inimkaubanduse vastasest võitluses ja ohvrite tuvastamisest Läänemere piirkonnas

03.06.2015 kuni 04.06.2015
Vilnius, Leedu
Merle Kuusk (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Koht: Hotel Crowne Plaza, Vilnius, Leedu
Keel: inglise, vene, leedu (sünkroontõlge)
Sihtrühm: politseinikud, prokurörid, piirivalvurid, poliitikud ning mittetulundusühenduste ja ministeeriumite esindajad Balti riikidest ja Põhjamaadest
Osavõtt: kutsetega

Põhjamaade ja Balti riikide inimkaubanduse vastaste võitluse ühisprojekti raames toimuv kolmas ekspertfoorum keskendub inimkaubanduse ohvrite tuvastamisele Läänemere piirkonna piirialadel.

Foorumi arutelude läbivaks teemaks on politei tegevus ohvrite tuvastamisel Leedus ja teistes Balti riikides, aga ka Põhjamaades. Politsei esindajad jagavad kogemusi, kuidas ohvreid tuvastada alates patrullpolitseinikest kuni kriminaalpolitseinike ja kriminaaljuurdluseni. Keskendutakse ka politseinike probleemidele kohalikul tasandil ja piirikontrollis ohvrite tuvastamisel. Lisaks arutatakse, millal ärakasutamine muutub kaubitsemiseks, kes on ohvrid ja kes kurjategijad ning kuidas politsei ja mittetulundusühendused teevad koostööd.

Loe lähemalt siin.