Millised keskkonnamärgised on teie ettevõttel?

Teisipäev, 11 Mai 2010

Juhan PeedimaaSellele küsimusele olid pidanud vastama paljud inimesed, kes osalesid 6. mail ärihommikusöögil, kus lisaks kõhutäitele tutvustasid Ragnar Unge Rootsi Keskkonnamärgistusest ja Juhan Peedimaa trükikojast Ecoprint Põhjala ühist keskkonnamärgist Luike.

"Meie taotlesime Põhjamaade keskkonnamärgist seetõttu, et seda nõudis meilt üks Norra klient," tõdes Peedimaa. "Kuna meie ettevõte keskendub keskkonnasõbralikule tootmisele algusest peale ja meil on juba ISO 14 001 sertifikaat, olime täitnud juba enam tingimusi, kui luigemärgis tarvis. Seetõttu saime märgise kõigest kahe nädalaga."

Põhjamaade ühine ametlik keskkonnamärgis Luik on 20aastane ja enim tuntud keskkonnamärgis Põhjalas. Hiljutise uuringu põhjal tunneb Luike 97 protsenti Rootsi tarbijatest, Norras on see protsent 94, Taanis 82, Soomes 88 ja Islandil 60. Nii võib julgelt väita, et Luik on võti Põhjamaade turule. Samas luigemärgiga tooteid ostes võib tarbija olla kindel, et teeb head nii endale kui ka loodusele.

"Põhjamaade keskkonnamärgise taotlemine ei ole keeruline," kinnitas ka Ragnar Unge Rootsi Keskkonnamärgisest. "Praegu oleme loonud 65 kategooriat erinevatele tootegruppidele nõudmiste täitmiseks."

Tallinnas Radisson BLU hotelli Lounge 24s toimunud luigemärki tutvustavast ärihommikusöögist võtsid osa ligikaudu 40 inimest. Korraldasime ürituse koostöös Rootsi kaubanduskojaga Eestis.


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kommunikatsioon ja press

tel. +372 627 3100
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid