Narvas on käimas ooperipäevad "ContempArt" 2019

Teisipäev, 03 September 2019

Vabal Laval, Kreenholmi Manufaktuuris ja Narva linnuses saab sel aastal näha Kopenhaageni, Helsingi ning Rahvusooper Estonia ooperi- ja balletietendusi. Esiettekandeni jõuab ka publikul seni nägemata Raimo Kangro ja Leelo Tungla Juku naljadel põhinev muusikal.

Narvas kultuurielu elavdamise eest Eesti Kultuurkapitali Kultuuripärli tiitli pälvinud Julia Savitskaja sõnul toob ta sel aastal Narva mitu lähiriikides publikumenu pälvinud kaasaegse muusikateatri etendust. Tema eestvedamisel toimuvad sel aastal Narva ooperipäevad kolmel järjestikusel nädalavahetusel 28. augustist 12. septembrini.

Kavas on prestiižse Taani teatriauhinna Reumert Awardi eriauhinna võitnud Peter Kohlmetz Mølleri elusuuruses nukkudega ooperilavastus "Dust" ning kaasaegne versioon klassikalisest Bellini ooperist "Norma", mille on lavale toonud Soome suurim ooperilavastaja Ville Saukko.

Narva ooperipäevadel on kavas ka Eesti 20. sajandi suurima ooperihelilooja Raimo Kangro muusikali "Juku" esiettekanne. Teos valmis juba 1998. aastal, kuid jäi siis 20 aastaks sahtlisse. See põhineb Juku anekdootidel, millele on libreto kirjutanud luuletaja Leelo Tungal. Lavastaja Ain Mäeotsa käe all saab sellest muusikal, mis on mõeldud vaatamiseks kogu perele ning professionaalsete lauljate kõrval teevad etenduses kaasa Narva noorte- ja lastekoorid.

Rahvusooper Estonia toob lavale Tiit Helimetsa lavastuse "Lõng", mille muusika autor on Sven Grünberg, katkendi Toomas Eduri lavastatud balletist "Luikede järv" ning Jevgeni Gribi "Valgus aknas", kus koos kõlavad Artur Lemba, Lepo Sumera ja Sasha Pushkini muusikateosed.

Stefan Jöris koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Ooperistuudioga toob Narvas lavale Händeli ooperi "Orlando".

Narva ooperipäevad "ContempArt" (narvaopera.ee) toimuvad nädalavahetustel 28. augustist 12. septembrini ning toovad lavale suurteoste maailmaesiettekandeid, kogupereetendusi, tantsuteatrit ja eri kunstiliikide ühendamisel sündinud teatrit. Narva ooperipäevade traditsioon sündis 2015. aastal ning selle esimene toimumispaik oli Kreenholmi Manufaktuuri müüride vahel, kus 161 aasta eest juhatas koori Georg Otsa vanaisa. Nüüd kõlab selles historitsistlikus keskkonnas ja teistes piirilinna kontserdipaikades igal aastal septembris tänapäevane ooper ning saab nautida nüüdisballetti Eestist ja lähiriikidest.

 

Vaata festivali programmi SIIN.

Originaaltekst avaldatud kultuur.info lehel.


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid