Festival 7 linna muusika - „Põhjala kontrastid“

Esmaspäev, 22 Juuni 2020

Festivali „Seitsme linna muusika“ eriprogramm 11 kontserdiga tuleb kõigest hoolimata ka sel suvel! Kuula, kuidas muusik Raivo Tafenau loob muusikasilla Põhjamaadesse ja ning uudista Põhjamaade kestlikke linnu. Avasta seikluslik ning imeline Ida-Virumaa koos armastatud eesti muusikutega 2. - 18. juulil.

Festivali algne idee – seitse päeva, seitse kontserti, seitse linna – on aegade jooksul täienenud ning sellest on kujunenud suursündmus Ida-Virumaa põnevates kontserdipaikades. See on oodatud suvine kergemuusika festival, mis kulgeb mõnusalt läbi erinevate žanrite, svingist rokini ja vanamuusikast bluusini ning haarab kaasa kogu maakonna.

Lisaks heale muusikale kutsume külalisi avastama moodsat Tulivee salapiirituseveo muuseumi mere kaldal, jalutama Narva linna promenaadil Eesti piiri lähedal, külastama Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi ja nautima Toila pargi looduse imelist lummust koos öökinoga! 

Oma loominguga rõõmustavad kuulajaid Raivo Tafenau, Erki Pärnoja, Birgit, Siim Aimla ja Eleryn Tiit, Puuluup, Helin-Mari Arder ja mitmed teised artistid.

Põhjala kontrastid

Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse toel toimub reedel, 3. juulil kell 19.00 Narvas, Tartu Ülikooli Narva kolledžis kontsert „Põhjala kontrastid“. Eesti džässi säravamaid isiksusi, alati päikeselises meeleolus saksofonist-akordionist-ansamblijuht-helilooja Raivo Tafenau loob muusikasilla Põhjamaadesse.

Põhjamaade kestlikud linnad

Lisaks kontserdile on huvilistel võimalik külastada näitust „Põhjamaade kestlikud linnad“.

Eakate üksindusest üleujutuste ja õhusaasteni – kõik maailma linnad seisavad silmitsi tohutute sarnaste probleemidega. ÜRO tegevuskava aastani 2030 pakub probleemide ületamise raamistikku. Kestliku arengu 11. eesmärk rõhutab just linnade ja kogukondade üliolulist rolli. Kuid nagu näitusel näha, ei piirdu linnalahendused üksnes mainitud 11. eesmärgiga, vaid seostuvad veel paljude teistega. Põhjamaad on ÜRO tegevuskavale 2030 tõsiselt pühendunud ja pakuvad juba praegu lahendusi, millega panustada kestliku arengu eesmärkide täitmisesse. Põhjamaad on juba teel kestlikuma tuleviku poole. Meie näitus esitab ülevaate lahendustest, mis puudutavad tervist, liikumist ja CO2 heitme vähendamist, ringmajandust ja toimetulekuvõimekust. Loodame, et inspireerime teid ühinema meiega sel teekonnal. 

 

Vaata lisaks  „Põhjala kontrastid“.

Loe festivali kohta lähemalt Eesti Kontserdi kodulehelt.


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid