Selgunud on Põhjamaade Nõukogu laste- ja noortekirjanduse auhinna nominendid

Teisipäev, 05 Aprill 2022

2022. aasta Põhjamaade Nõukogu laste- ja noortekirjanduse auhinnale on esitatud kolmteist Põhjamaade pildiraamatut, noorteromaani ja luulekogu. Nomineeritud töödest kumab läbi mänguline jutustamisrõõm, omanäoline huumor ja melanhoolia.

Tänavused nominendid toovad esile teemasid, nagu eelarvamustest üle saamine ja ümbritsevaga leppimine, ja juhatavad meid läbi sõjakoleduste ning terrorirünnakute edasi lootuse ja üksteisemõistmise poole. Lastele mõistetava loogika abil käsitletakse soorolle, identiteeti ja rahvust. Uus elu puhutakse sisse ka iidsetele vasikanahast käsikirjadele.

Võitja kuulutatakse välja 1. novembril Helsingis Põhjamaade Nõukogu istungi raames toimuval auhinnatseremoonial. Võitja pälvib Nordlysi kujukese ja 300 000 Taani krooni. Varasemate võitjate seas on ka näiteks Eestit külastanud autorid Linda Bondestam ja Jenny Lucander.

Loe nende külaskäigu kohta Postimehest: https://maailm.postimees.ee/4115837/pohjamaade-raamatukunstnike-turnee-baltikumis-algas-eestist

2020. aasta märtsis oli Viimsi raamatukogus üleval ka Linda Bondestami näitus: https://www.norden.ee/et/kultuur/nordic-writers-crossing-borders-programm/nordic-writers-crossing-borders-programm-2020/linda-bondestam

Põhjamaade Nõukogu laste- ja noortekirjanduse auhinnast

Laste- ja noortekirjanduse auhind anti esmakordselt välja 2013. aastal. Auhind sündis Põhjamaade kultuuriministrite pikaajalisest soovist tugevdada ja tõsta esile Põhjamaade lastele ja noortele suunatud kirjandust. Auhind läheb ühele Põhjamaade keeles kirjutatud kirjandusteosele. Teos võib kombineerida teksti ja pilte ning peab vastama kõrgetele kirjanduslikele ja kunstilistele standarditele.
Tutvu selleaastaste nominentidega siin (https://www.norden.org/en/news/meet-nominees-2022-nordic-council-children-and-young-peoples-literature-prize)


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid