NordForsk avas taotlusvooru COVID-19 terviseinfo valdkonna teadusuuringute ja innovatsiooniprojektide rahastamiseks

Esmaspäev, 18 Mai 2020
NordForsk.org

Avatud on taotlusvoor Põhjamaade ning Põhjamaade ja Eesti/Läti koostööprojektide rahastamiseks, mis käsitlevad COVID-19-ga seotud terviseandmete uurimist. Taotluste esitamise tähtaeg on 16. juuni 2020 kell 14.00. 

Praeguse COVID-19 pandeemia tõttu vajame viivitamatult teavet SARS-CoV-2 viirusinfektsiooni kohta ja selle kohta, kuidas toob see mõne nakatanu korral kaasa rängad tüsistused ja surma. COVID-19-ga võitlemiseks on algatatud mitmeid rahvusvahelisi teadusuuringuid, sealhulgas Maailma Terviseorganisatsiooni egiidi all ja Euroopa tasandil (EL; Wellcome), et omandada kliiniliste katsete käigus uusi teadmisi ja tagada avatud juurdepääs COVID-19 uurimisandmetele.

Samavõrd oluline on teaduskoostöö, mida tehakse piirkondlikul tasandil ja millel on suur väärtus nii patsientide kui ka ühiskonna jaoks tervikuna. Põhjamaades ja Balti riikides on sarnane hoolekandesüsteem, juurdepääs kvaliteetsetele teadustaristutele ja riigi rahastatud tervishoiuteenused – kõik see koos kodanike usaldusega teadusuuringute vastu annab meile suure eelise.

Rahastamise raamistik

Projektitoetust on võimalik saada aastateks 2020–2022. Konkursi kogueelarve on ligikaudu 57 miljonit Norra krooni (umbes 5 miljonit eurot). Eesti Teadusagentuur toetab Eesti teadlaste osalemist kuni neljas projektis kokku 400 000 euroga.

Konkursikutse „Nordic Health Data Research Projects on COVID-19“ on Rootsi riikliku teadustegevuse rahastamise organisatsiooni Vetenskapsrådet, Soome riikliku teadusuuringute rahastamise asutuse Suomen Akatemia, Taani innovatsiooni ja teadusuuringute rahastamise fondi Innovationsfonden, Norra riikliku uurimis- ja uuendusprojektide rahastamise ameti Forskningsrådet, Islandi uurimiskeskuse RANNÍS, Eesti Teadusagentuuri, Läti haridus- ja teadusministeeriumi ning NordForski ühine jõupingutus.

Täpsem teave.

 

Kontaktisikud:

Maarja Adojaan
Eesti Teadusagentuur
+372 731 7355
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Marianne Aastebøl Minge
NordForsk
+47 936 02 527
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Maria Nilsson
NordForsk
+47 993 80 264
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid