Gränsland Narva – Нарвский Рубеж – Piiriala Narva

Esmaspäev, 25 Oktoober 2021
Anvelt, via Wikimedia Commons

12. ja 13. novembril toimub Narvas konverents ja kontsert „Piiriala Narva“ . Sündmuse temaatika käsitleb Narva seoseid Rootsiga ja Narvat kui piirilinna. Üritus heidab valgust Narva ajaloolisele piiriäärsele staatusele ning identiteedile piiriala ja kohtumispaigana erinevate suurvõimude, keelte ja identiteetide vahel. Esinevad teadlased ja artistid Rootsist, Soomest ja Eestist. 

Tutvu programmiga siin

Üritus koosneb kõigile avatud kahepäevast konverentsist Narva Kolledžis ja Narva linnuses, kus sõna saavad Rootsi, Soome ja Eesti teadlased. Kokku peetakse kaheksa ettekannet, millest viis on rootsi, kaks vene ja üks inglise keeles.

Laupäeva pärastlõunal toimub tasuta kontsert, kus Rootsi ja Eesti trubaduurid esitavad 18. sajandi rootsi ja eesti muusikat ja luulet.

Üritus on seotud iga-aastase Narva linnuses toimuva Narva Muuseumi ajaloofestivaliga, mille haripunktiks on 1700. aastal toimunud lahingu taasesitamine.

Tänu Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse Eestis finantseerimisele on Tartu Ülikoolis Skandinaavia keeli õppivatel ja õpetavatel üliõpilastel, teadlastel ja õppejõududel võimalik sõita laupäeval, 13. novembril bussiga Tartust Narva ja tagasi. Buss väljub Tartust kell 7 hommikul (täpne koht selgub hiljem) ja jõuab Tartusse tagasi õhtul.

Sõidusoovist palume teada anda e-postiaadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 Narva logojalus


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid